• Fri frakt över 1000:-
  • Fri retur i butik
  • Personlig service

NiSi Filter VND 1-5 stopp för Insta360 Luna Ultra

Artikelnummer: 0207036358

Skapa mjuka, filmiska videor i varierande ljus med NiSi VND 1–5 Stops för Insta360 Luna Ultra. Den justerbara ljusreduceringen och den magnetiska designen gör filtret snabbt och enkelt att använda.
Läs mer
Pris: 359 kr

1-2 arbetsdagar

Hämta gratis i vår butik i Göteborg. Valet gör du i kassan

Behöver du hjälp? Ring oss på 031 18 40 00
SvealogoCard payment

Beskrivning

Variabel ljusreducering för filmiska resultat

NiSi VND 1–5 Stops för Insta360 Luna Ultra ger justerbar ljusreducering från ND2 till ND32 i ett och samma filter. Med den kugghjulsförsedda densitetsringen kan du enkelt ställa in mellan 1 och 5 steg, medan fasta stopp förhindrar överrotation och X-mönster. Filtret hjälper dig att bibehålla en naturlig, filmisk slutartid och skapa mjuk rörelseoskärpa även i starkt dagsljus.

Smidig design för enkel användning

Det magnetiska snap-on-fästet gör filtret snabbt och säkert att montera och ta av. Den räfflade filterringen ger ett stabilt grepp, den ultratunna designen påverkar inte kamerans på- eller avstängning och filtret kan staplas med andra NiSi Luna Ultra-filter för fler kreativa möjligheter.

Hög bildkvalitet och hållbar konstruktion

Filtret är tillverkat av högkvalitativt optiskt glas för skarpa och naturtrogna bilder. Den avancerade flerlagers nanocoatingen minskar bländning och reflektioner samtidigt som den stöter bort vatten, olja och damm för enklare rengöring.

Ingår i förpackningen:

NiSi VND-filter 1–5 steg för Insta360 Luna Ultra

Specifikationer

TillverkareNiSi
Filterdiameter (mm)(Anpassad för Insta360 Luna Ultra)

Våra öppettider

Klicka här

Få vårt nyhetsbrev!

Fotobutik i Göteborg | Kameror, Objektiv & Fototjänster – Götaplatsens Foto

Kontakta

Följ oss