• Fri frakt över 1000:-
  • Fri retur i butik
  • Personlig service

Artisan & Artist ACAM-307N Silk Camera Strap Svart

Artikelnummer: 0207032692

Elegant och hållbar kamerarem i flätat siden.
Läs mer
Pris: 1 590 kr

1-2 arbetsdagar

Hämta gratis i vår butik i Göteborg. Valet gör du i kassan

Behöver du hjälp? Ring oss på 031 18 40 00
SvealogoCard payment

Beskrivning

Halsband tillverkat av silkesflätor, uppskattat som en elegant accessoar till traditionell japansk klädsel.

Du kan njuta av den delikata skönhet som är unik för siden.

Det är en robust men ändå skonsam produkt för huden som tillverkats av en känd flätverkstad i Kyoto. Remmen är omsorgsfullt sydd av skickliga hantverkare.

Yatsuori-himons utsida är omsorgsfullt sammansatt med hjälp av Kara-ori-tekniken, vilket resulterar i en balanserad stretch, hållbarhet och en struktur som är utformad med tanke på dess kontakt med huden.

Sidenflätornas smidiga natur gör det möjligt att skjuta genom att linda den runt handen eller justera dess längd genom att binda den, vilket visar den unika flexibiliteten hos sidenflätor.

De vita handstygnen som applicerats på den centrala delen av läderområdet har blivit en ikonisk design för Artisan & Artist, vilket gör detta långvarigt sålda armband älskat över hela världen.

Observera att remmen har ett fästsystem av tejp-typ. Genom att använda en triangulär ring kan den också fästas på kameror med öljetter.
Tillverkad i Japan

  • Längd : 91,5cm

  • Färg: svart

Specifikationer

TillverkareArtisan & Artist
FärgSvart

Våra öppettider

Klicka här

Få vårt nyhetsbrev!

Fotobutik i Göteborg | Kameror, Objektiv & Fototjänster – Götaplatsens Foto

Kontakta

Följ oss